Urządzenie wielofunkcyjne

Miejsce na dyskusje o oprogramowaniu i sprzęcie
Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Urządzenie wielofunkcyjne

Postautor: svaty » 02 kwie 2020, 9:48

W związku z perspektywą długoterminowego przebywania na home office, wzrasta u mnie i żony potrzeba posiadania urządzenia wielofunkcyjnego. Cóż miałoby to robić? Drukować (głównie w czerni), skanować i kserować. Znacie coś godnego polecenia?

Wymagania:
* Cena do 500 PLN.
* Możliwość drukowania w czerni, jeśli pozostałe tusze są wyczerpane (nie pozdrawiam urządzeń firmy HP).
* Łatwa dostępność i możliwie najniższa cena tuszy. Oczywiście, istnienie tańszych zamienników lub możliwości uzupełniania ręcznie tuszów będzie plusem.
* Działanie w sieci: podpięte do switcha lub poprzez WiFi.
* Trwałość: im większa tym lepiej. Zamierzam drukować maksymalnie ryzę na kwartał. Wiem z doświadczenia kilka lat temu, że są urządzenia, dla których oznaczało to śmierć.
* Software: im mniej skomplikowany tym lepiej.

Nie potrzebujemy kombajnu, tylko szybkodziałającego, mało skomplikowanego urządzenia. Dla którego nie będzie problemem wydrukowanie kilku stron tekstu, na których to wydrukach się podpisujemy i następnie te dokumenty skanujemy.

Lubię żużel jak koń owies.
Awatar użytkownika
biker48

Re: Urządzenie wielofunkcyjne

Postautor: biker48 » 02 kwie 2020, 11:59

O, podłącze się do tego pytania.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Wynarator
Wyślij PW:

Postautor: Wynarator » 02 kwie 2020, 12:18

Skanuję dużo dokumentów i jednak nie zdecydowałem się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego - od kiedy mam w telefonie adobe scan skanery stały się dla mnie zbędne, zwłaszcza że skanuję max 10 stron - rozważ więc, czy na pewno tak dużo skanujesz/kserujesz, że nie obrobisz tego telefonem.

Posiadałem drukarkę HP z serii OFFICE i PRO jednocześnie i był to najgorszy kawał złomu, jaki kiedykolwiek podpiąłem do kompa - w pewnym momencie ją po prostu wypierdoliłem z wściekłości (a właściwie ze złością cisnąłem w bagażnik w samochodzie, nikt w firmie nie chciał atramentowej). Nie drukuję dużo, ale zawsze jak drukowałem to był jakiś problem, a to tusz zniknął, a to nowego nie wykrył kupionego za 200 zł, a to przestał drukować dany kolor etc. etc. Nigdy w życiu nie kupię już drukarki atramentowej.

Jeżeli chodzi o firmy to mogę polecić BROTHER, OKI, KYOCERA, reszta jest raczej niewarta uwagi, tak twierdzi mój naczelny spec od drukarek.

Jeżeli kupisz drukarkę do 500 zł, to weź pod uwagę, że więcej zapłacisz za wymianę tuszy :)

Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem - Harlan Ellison
Awatar użytkownika
Bany

Postautor: Bany » 02 kwie 2020, 12:34

Mógłbym polecić Brothera, mam DCP-J315W ale nie umie w drukowanie bez tuszy kolorowych niestety :(

Zamienniki 2x każdy kolor + 2x czarny za 2 dyszki i działają bez problemu, już 2 raz wymieniałem, więc proszę włożyć między książki coś o drogich tuszach.
"Zesrałem się" ~Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Wynarator
Wyślij PW:

Postautor: Wynarator » 02 kwie 2020, 13:10

W hp działanie zamienników miało szanse 50/50

Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem - Harlan Ellison
Awatar użytkownika
neelix

Postautor: neelix » 02 kwie 2020, 17:56

Wątpię czy takie urządzenie nie istnieje, jak już to skłaniałbym się ku Brotherowi podobny model co Bany posiada (np. DCP-J105). Co nie znaczy że jest bez wad: cena >500 zł, nie drukuje bez jednego pojemnika (ale żadne mi znane urządzenie teraz tak nie robi) i co najgorsze po przerwie w użytkowaniu (strzelam że więcej jak miesiąc) potrafią zaschnąć głowice. Z plusów: nie opłaca się kupować zamienników bo za 30 zł jest oryginalny tusz na 2400 str co wychodzi taniej od przeciętnej domowej laserowej drukarki HP.
I jeszcze jedna sprawa w obecnych czasach jeśli chodzi o zakup sprzętu, racje miał ten pan: NIE BĘDZIE NICZEGO. I nie ma. Internetowe sklepy zaraz będą miały puste magazyny, brakuje notebooków, kamerek już dawno nie ma i podobnie będzie z drukarkami.
Awatar użytkownika
Bany

Postautor: Bany » 02 kwie 2020, 18:06

neelix pisze:i co najgorsze po przerwie w użytkowaniu (strzelam że więcej jak miesiąc) potrafią zaschnąć głowice

Nie wiem jak w reszcie Brotherów ale w J315W czyszczenie jest automatyczne, wystarczy zostawić ją podłączoną do prądu. Nie zdarzyło mi się, że po dłuższej przerwie druk był kiepski. Ew. można własnoręcznie puścić czysczenie.
"Zesrałem się" ~Paulo Coelho
Awatar użytkownika
ZlyMudzyn

Postautor: ZlyMudzyn » 02 kwie 2020, 20:17

A idzie kupić coś co strzela z laserka w tej cenie? Może być nawet tylko czarno białe.
Awatar użytkownika
neelix

Postautor: neelix » 03 kwie 2020, 18:05

ZlyMudzyn pisze:A idzie kupić coś co strzela z laserka w tej cenie? Może być nawet tylko czarno białe.

Coś dobrego to ciężka sprawa do 500 zł, tanie HP to pomyłka - tonery org na 1000 str za 230 zł i problem z zamiennikami (mało, w tych nowych bez chipów i pewnie kiepskiej jakości) może coś za pół roku się pojawi. Chyba lepiej z Brothera, seria 2500 albo 2700 ale tam z kolei oprócz tonera dochodzi bęben na 12k stron zamiennik za około 150 zł plus tonery zamienniki na 3k stron za około 100-120 zł. Np. MFC-L2712DN za około 750 zł jest z ADFem i wszystkie mają dupleks co w HP w tej cenie nie występuje.
Awatar użytkownika
Bany

Postautor: Bany » 25 maja 2020, 18:24

Stoję na rozdrożu pomiędzy laser (mono), a atramentówka. Skłaniam się jednak bardziej ku DCP-1610WE/DCP-L2532DW (ten ze względu na duplex). Przez tyle lat drukowania kolor był mi średnio potrzebny, a teraz będzie jeszcze mniej. Gdybym miał kupować atramentówkę, to pewnie byłby to J105.

Wróć do „Software i hardware”