Google Failia - unikać, żart jakiś.

Miejsce na dyskusje o oprogramowaniu i sprzęcie
Awatar użytkownika
Kastor

Google Failia - unikać, żart jakiś.

Postautor: Kastor » 21 lis 2019, 15:28

TL;DR - musisz mieć GMail, Google Suite, wszystko to musisz mieć zainstalowane na telefonie Google Pixel (na żadnym innym Androidzie appka Stadia nie pójdzie!), puścić sygnał przez dongla Google Chromecast który robi za kabelek HDMI, a potem czekać na Gmail z kodem... którego Google nie umie wysłać na własnej platformie. Za to właśnie ludzie zapłacili ekstra by mieć "sprzęt wcześniej i możliwość zarejestrowania unikalnego ID bez cyferek", co mogłoby być istotne dla firm, streamerów, etc.

Nope, nawet tego Google nie dowiozło i ludzie raportują że ich "wyprzedzono" xD

Rozebranie i serwisowanie kontrolera nie jest zaś praktycznie możliwe bez uszkodzenia go. Przypomina wam to jakąś inną dużą firmę (srapko)?

A gdy komuś już udało się ten szajs odpalić, to czy jest koszmarny input lag? Ba.

Miałem olbrzymie nadzieje wobec tego projektu, ale teraz, przy możliwościach technologicznych oraz infrastrukturalnych oraz marce Google całość wygląda mi na celowy sabotaż konceptu streamowanych gier. Śmierdzi mi grubym hajsem posmarowanym przez gigantów od konsumenckiego hardware (np. nVidia / AMD).
Obrazek
Война. Война никогда не меняется.
"Nie posiadam małżonki, ale rzeczona dama regularnego współżycia [...]"
Awatar użytkownika
Bany

Re: Google Failia - unikać, żart jakiś.

Postautor: Bany » 21 lis 2019, 17:34

To ja może z innej beczki Kastorze: przyjrzyj się jak chłoniesz opinie innych i sam ją dalej przekazujesz bez własnej interpretacji i doświadczeń z daną rzeczą ;)

Życzę miłego czwartku, pozdrawiam cieplutko.
"Zesrałem się" ~Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Wynarator
Wyślij PW:

Postautor: Wynarator » 21 lis 2019, 20:09

Też mi gdzieś wyskoczył news i przeczytałem, nawet nie wiedziałem, że google planuje coś takiego. Z tego co udało mi się wyczytać, to potencjał jest, ale realizacja jest dramatyczna - wygląda bardziej jak beta. Skandaliczna jest również polityka google: w abonamencie pro za 9,99 ojro nie dostaje się ŻADNYCH gier, trzeba je kupować. W trakcie trwania abonamentu można dostać zniżki na różne gry, jednak... jeżeli zrezygnujemy z abonamentu, to gry kupione ze zniżkami przepadają - wow, iście ubisoftowo to brzmi.

Akurat jeżeli chodzi o rozbieranie i serwisowanie kontrolera, to troszkę mogę się jedynie uśmiechnąć, to nie jest telefon za 2 tys. tylko kawałek pada za dwie stówy, takich rzeczy się nie naprawia z tego co wiem :) Jednego ze swoich padów x360 mam od roku 2011, nic się z nim nie dzieje, a jeżeli się zepsuje, to go wyrzucę i kupię drugi - oby tylko stadia miała równie zarąbistą trwałość.

Tak czy inaczej: wielkie meh. Czyżby sukces na miarę google+?

Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem - Harlan Ellison
Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 22 lis 2019, 3:39

Bany pisze:To ja może z innej beczki Kastorze: przyjrzyj się jak chłoniesz opinie innych i sam ją dalej przekazujesz bez własnej interpretacji i doświadczeń z daną rzeczą ;)

Bany, jeśli ktoś nie potrafi wziąć poprawki na powyższe i sądzi, że ja jej nie biorę to nie wiem co w zasadzie mu powiedzieć.

Oczywiście, że nie miałem kontaktu i miał go nie będę - nie mam TV do chromecastu, telefonu marki Google Pixel, ani kilkuset złotych + abo do wyrzucenia. Jeśli portal techniczny któremu względnie ufam znany z tego, że wrzuca twarde dane, pokazuje że lag jest z poziomu "gracz z Australii, serwer na Malcie" to jest to fail i świadomie mogę odradzać, radzić by czekano aż Gugiel temat ogarnie. Każdy bardziej zainteresowany obejrzy załączone filmy, zrobi własny research i na własną rękę jak dorosła osoba zadecyduje czy chce inwestować w to czy nie.

To jest właśnie interpretacja jedyna jaką może mieć konsument który nie spuścił do szamba ~150 ojro na ten szajs.

@Wini
Tyle że tutaj nie pójdziesz sobie do marketu i nie kupisz kolejnego sensowne pada za 100-150 zeta, ten załączony jest wymagany do korzystania z usługi. Nieserwisowalność i ewidentne na filmie zaprojektowanie specjalnie tak, by się zatrzasków nie dało przestawić i otworzyć pada, to klasyczny antykonsumencki krok znany z wachlarza praktyk Srapka.

Guzik ci zdechnie albo gałka zacznie riksztosować, kupuj kolejny pakiet za 120 GBP :icon_crazy:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wynarator
Wyślij PW:

Postautor: Wynarator » 22 lis 2019, 7:08

Chcesz mi powiedzieć, że tego pada nie będzie można kupić osobno?

Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem - Harlan Ellison
Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 22 lis 2019, 11:56

Póki co dostępne są tylko pakiety, a co będzie w przyszłości? W przyszłości będzie pewnie los taki jak G+ i reszta dziwnych projektów.
Obrazek
Awatar użytkownika
ziutek
Moderator

Postautor: ziutek » 22 lis 2019, 12:03

A to nie jest jakaś preview beta dostępna tylko w Holandii z europy?
Myślę, że za oceny warto się wziąć dopiero jak wyjdzie wersja dla szerszej publiczności.

Mam też doskonałe rozwiązanie na wszelkie produkty które nam się nie podobają albo nie spełniają naszych oczekiwań - wystarczy ich nie kupować.

Ten typ z Opforu.
Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 22 lis 2019, 15:12

ziutek pisze:Mam też doskonałe rozwiązanie na wszelkie produkty które nam się nie podobają albo nie spełniają naszych oczekiwań - wystarczy ich nie kupować.

Pożycz kuli wróżbito.
Obrazek

Wróć do „Software i hardware”