Dyskusja o Hardware

Miejsce na dyskusje o oprogramowaniu i sprzęcie
Awatar użytkownika
Kastor

Re: Dyskusja o Hardware

Postautor: Kastor » 12 sie 2019, 10:59

Zależy, dla gracza to średnio. ~20% taniej, ~10% wolniej w najcięższych grach, a z czasem nie będzie lepiej tylko gorzej. Pytanie teraz jaka jest różnica cenowa w płytach głównych, czy jest podkręcalny, o ile droższe są płyty dla tego układu z porządnym zasilaniem... Choices, choices.
Obrazek
Война. Война никогда не меняется.
"Nie posiadam małżonki, ale rzeczona dama regularnego współżycia [...]"
Awatar użytkownika
Bany

Postautor: Bany » 12 sie 2019, 11:24

Kastor pisze:Zależy, dla gracza to średnio. ~20% taniej, ~10% wolniej w najcięższych grach, a z czasem nie będzie lepiej tylko gorzej.

Gooby plz, wykresy, liczby i potwierdzenia w testach, bo inaczej nie popiszemy.

r5 3600 vs i5-9600K, oba w stocku:
nie bez powodu przywołałem akurat to zestawienie jako pierwsze. Mogę nawet pójść na ustępstwa w ramach 'błędu statystycznego' i powiedzieć, że gdyby zsumować straty/przewagi procentowe ze wszystkich gier, to wynik jest podobny tak samo dla AMD jak i Intela. Zakładając to, 3600 wychodzi nadal taniej o 200PLN.

Kastor pisze:Pytanie teraz jaka jest różnica cenowa w płytach głównych, czy jest podkręcalny, o ile droższe są płyty dla tego układu z porządnym zasilaniem... Choices, choices.

3600 nie jest wymagający pod względem zasilania i przypominam, że istnieje kompatybilność z płytami choćby B350.
"Zesrałem się" ~Paulo Coelho
Awatar użytkownika
Kastor

Postautor: Kastor » 12 sie 2019, 11:42

Gooby, twój pierwszy wykres na którym 90% gier jest w plecy, nawet po 7-9%. Co graczowi po tym że w użytkach to szybkie.
Obrazek
Война. Война никогда не меняется.
"Nie posiadam małżonki, ale rzeczona dama regularnego współżycia [...]"
Awatar użytkownika
Bany

Postautor: Bany » 12 sie 2019, 12:09

Kastor czy ty na prawdę umiesz czytać te wykresy? Prześledź je jeszcze raz proszę i 'plz do math', bo inaczej zrobię to za Ciebie i będziesz musiał zjeść te żabę ;)
"Zesrałem się" ~Paulo Coelho

Wróć do „Software i hardware”