Rozpoznawanie pojazdów przeciwnika

Wszystko co zwiększa przeżywalność w trakcie rozgrywek
Awatar użytkownika
Keeway

Rozpoznawanie pojazdów przeciwnika

Postautor: Keeway » 18 cze 2018, 7:14

Już nie raz mówiłem, że sprawia mi to ogromny zawód (ból dupy również) jak niektórzy z dowódców na radiu długim wypowiadają w ciemno hasła typu "Pancerniak", "Armored Car", "BRDM" na określenie pojazdów przeciwnika. Kiedyś sam chciałem nagrać produkcję jak powyżej, ale ten dzień chyba nigdy nie nadejdzie (możliwość, że ktoś to uzna za wartościowe bez przymusu zaznajomienia się z tematem jest stosunkowo niska wiec szkoda szczepić ryja).

Tak wiec, korzystając z okazji, chciałbym zaproponować egzamin ze znajomości pojazdów przeciwnika zanim ktoś zostanie dopuszczony na dowodzenie i do długiego radia.

You ask me to go living with the pigs, but I can’t go live with pigs and then not get dirty.
Awatar użytkownika
Grey

Re: Rozpoznawanie pojazdów przeciwnika

Postautor: Grey » 18 cze 2018, 7:59

OK, Keeway, rozumiem ideę, ale BRDM i BTR z odległości i fragmentu jaki ja widziałem, są nie do odróżniania. A później umarłem :D Nie widziałem kół, widziałem tylko 'dziub'. I stąd mówiłem BTR, choć przyznam, że mam kłopoty z tym rozróżnieniem BTR/BRDM, szczególnie w przypadku nerwowej sytuacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kastor

Re: Rozpoznawanie pojazdów przeciwnika

Postautor: Kastor » 18 cze 2018, 8:22

Ja mam prostą mnemotechnikę na tę okazję - cztery kółka, cztery literki - BRDM. Inne na kółkach to BTR, wszystko na gąsienicach to BMP. Sprawdza się w 90% przypadków :)
Obrazek
Война. Война никогда не меняется.
"Nie posiadam małżonki, ale rzeczona dama regularnego współżycia [...]"

Wróć do „Procedury i poradniki”