DCS World

Falcon 4.0, Rise Of Flight, Digital Combat Simulator(s) i inne
Awatar użytkownika
Tom13J

Re: DCS World

Postautor: Tom13J » 17 maja 2020, 22:35

Na pewno nie jestem osobą, która narzeka na grafikę w BMS, bo zdaję sobie sprawę z wieku tej gry oraz ile osób za darmo nad nią pracuję. DCS ma świetną grafikę, jednak wiele rzeczy mnie drażni w tej grze. Już dawno to pisałem i powtórzę, że to świetny tytuł do robienia filmów. Resztę trzeba sobie zrobić samemu i dodać trochę gry RPG dla klimatu.

Na 100%, aby zrobić dynamiczną kampanię, będą musieli przebudować grę, bo ona bardzo przypomina w tej kwestii Armę. Tona pudru na starym silniku. Jednak podejście ED`a jest tylko na kasę i ignorują oni wiele narzekań i problemów. Nie gram online, ale czytam wiele forów, gdzie ludzie narzekają na te same problemy od lat, durną AI (nie znam się), czy niepoprawione od lat błędy. Po zrobieniu Kaukazu 2.5 okazuje się, ze część misji z kampanii Black Shark lub Mi-8 jest niegrywalna, bo tam, gdzie było puste pole do np. lądowania, dziś stoją drzewa. Nikt się nie pofatygował, aby to naprawić. No może w Blask Shark 3 to poprawią?(czyli odgrzany kotlet po raz trzeci).

Ja nie potrafię grać w tę grę z przyjemnością. Samo latanie jest fajne do czasu, piszę tu o sobie. JA lubię się męczyć i wykonywać misje, jednak w DCS, kiedy mnie zestrzelą raz lub drugi, to już w sumie wszystko wiem. Z stamtąd nadlecą Migi, tutaj jest ukryty SAM itp. I już mi się nie chce. W Armie 2 graliśmy online, bo misje single były takie same, choć AI czasem potrafiło zaskoczyć. Po dodaniu modów, patrole robiły się nieprzewidywalne nawet dla twórcy misji.

Samych twórców ogarnęło lenistwo w tej kwestii. Nowe tytuły pojawiają się z kilkoma misjami i bez żadnej kampanii. Jest to lenistwem do potęgi , przecież znają oni swój edytor od podstaw, więc wystarczy chyba tylko trochę wyobraźni i zrobić można dobrą misję.

Jeżeli jakiś gracz potrafi zrobić misję, gdzie liczba i miejsce pojawienia się przeciwnika jest losowe, to dlaczego oni nie robią swoich misji w ten sposób? O kampanii nie wspominam, bo chyba ostania dana od ED była w A-10, potem już tylko płatne dodatki lub absolutnie nic. Żeby odciąć się od krytyki, że czegoś nie ma to wszędzie walą zakładkę” wczesny dostęp”.

Mnie akurat nie fascynuje ten lotniskowiec oraz jego możliwości w kwestii ATC, przynajmniej za 50% zniżki w pre-orderze za nieskończony ponownie dodatek. Znowu kupujemy za 25 dolców nieskończony tytuł, czyli kota w worku, w którym znowu ręcznie trzeba ustawić wszystko, bo twórcom nie chce się zrobić opcji „ustaw samoloty na pokładzie tyle i tyle, takiego typu, AI lub player itp. A F-18, F-16 dalej nieskończone. Inne Early Access chyba od innych twórców?

Ok, dość marudzenia. :D

PS. W BMS też musiałem się od nowa nauczyć nowej rzeczy, że teraz sam start to 3 różne radia w kwestii kołowania, startu i potwierdzenia bycia w powietrzu. Lądowanie podobne.

"Jeśli drzewa robią się za duże. ciągnij do siebie, aż zobaczysz niebieskie!"- Dan Hampton F-16 Pilot
Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 17 maja 2020, 22:50

Tom13J pisze:PS. W BMS też musiałem się od nowa nauczyć nowej rzeczy, że teraz sam start to 3 różne radia w kwestii kołowania, startu i potwierdzenia bycia w powietrzu. Lądowanie podobne.

Delivery, Ground, Tower i Departure / Approach są w BMS? Działają, pomimo tego, że obsługuje je AI? :o

Lubię żużel jak koń owies.
Awatar użytkownika
Tom13J

Postautor: Tom13J » 17 maja 2020, 22:53

Działają. Jeżeli nie wykonasz tego poprawnie to twoi skrzydłowi nie wystartują z Tobą. Przy lądowaniu jest podobnie. Nie to radio to ci powie, że nie jesteś w jego kolejce.

"Jeśli drzewa robią się za duże. ciągnij do siebie, aż zobaczysz niebieskie!"- Dan Hampton F-16 Pilot
Awatar użytkownika
CaldurSeer

Postautor: CaldurSeer » 18 maja 2020, 15:47

Tom, pod wieloma Twoimi uwagami mógłbym się spokojnie podpisać, ale te same problemy z DCS które opisujesz ciągną się za nim od lat, a chciałbym nieśmiało przypomnieć, że to nie ja kupiłem F/A-18C i F-16 w preorderze ;-)
W temacie tworzenia misji fascynuje mnie jak można było tak skrupulatnie spierniczyć kod gry, że praktycznie każda łatka uszkadza coś w strukturze scenariuszy. Nie dziwię się zatem, że jest tak mało sensownych misji i kampanii pomimo dużego potencjału "maszynowo-terenowego". Tak jak wspomniałeś nawet mocno oskryptowane misje może wzbogacić o element losowy (np. fajny scenariusz "Dawn Raiders"), a co kwartał powinno wychodzić ich kilkanaście.
Awatar użytkownika
neelix

Postautor: neelix » 20 maja 2020, 16:39

Po prostu GENIALNE. Potrafią robić trailery. Mokry pokład, niektóre ujęcia są prawie fotorealistyczne. I ta muzyka :D

Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 17 cze 2020, 19:28

Skorzystajcie i nie piszcie, że boli.

Awatar użytkownika
JJK

Postautor: JJK » 18 cze 2020, 18:55

Szklanka jest w połowie pełna.
Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 08 lip 2020, 7:56

Pierwszy gameplay na syryjskiej mapie. Śmiało można przewijać. Mnie interesował tylko wygląd tego fragmentu mapy.

Awatar użytkownika
Tom13J

Postautor: Tom13J » 02 sie 2020, 20:32

Kolejny moduł: Mi-24. Ech...a kampanii dalej nie ma.

Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 02 sie 2020, 21:46

To już chyba któryś z filmików z Mi-24. Choć podoba mi się helikopter (miałem okazję bliżej mu się przyjrzeć w realu), to absolutnie nie wyobrażam sobie siebie jako operatora radzieckich cudów techniki. Przejdę obok. Jak i koło tej mapy.

Wróć do „SimCorner”