Microsoft Flight Simulator 2020

Falcon 4.0, Rise Of Flight, Digital Combat Simulator(s) i inne
Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Re: Microsoft Flight Simulator 2020

Postautor: svaty » 15 lip 2020, 13:36

Nie dowiedziałem się niczego, cobym już nie wiedział. Słuszne uwagi. Ja pewnie kupię najpierw Xbox passa za kilka złotych by przetestować. Jak się spodoba, to wezmę najdroższa wersję. Same lotniska dodatkowe są tego warte (dla mnie). Nie spodziewam się, abym w perspektywie roku, czy nawet dwóch, porzucił X-Plane. Zanim wysokiej jakości samoloty zostaną dodane do MSFS2020 minie sporo czasu. Jak na razie, tylko PMDG zapowiedział, że coś doda (737 NGXu).

Lubię żużel jak koń owies.
Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 30 lip 2020, 21:28

Na wskutek poluzowania NDA, w sieci pojawiło się sporo filmików. Szczerze powiedziawszy, jestem rozczarowany kilkoma kwestiami (poziom zaawansowania A320, wydajność, widoczne przeładowywania pogody). Poza ładnymi okolicami do latania VFR i silnikiem pogodowym nie znalazłem zbyt wiele magnesów. Pierwszy, zaawansowany samolot od PMDG będzie "hopefully in Q1 2022".

Gra będzie dostępna w Windows Game Pass i pewnie w ten sposób potestuję przed ewentualnym zakupem. Wydano krótki filmik ukazujący co w której wersji gry się znajduje..

Awatar użytkownika
Tom13J

Postautor: Tom13J » 30 lip 2020, 21:32

To tytuł na długie lata. Przeczekam pierwsze dwa lata testów i potem, nie powiem, ale może się zainteresuję. Na razie ładnie się ogląda, a życie jak wiemy, zweryfikuje wszystkie obietnice lub może raczej marzenia.

"Jeśli drzewa robią się za duże. ciągnij do siebie, aż zobaczysz niebieskie!"- Dan Hampton F-16 Pilot
Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 30 lip 2020, 22:01

Zgadza się, Tom. Widząc co się dzieje, czytając sporo i zasięgając języka tu i ówdzie, wiem, że to będzie taki bardzo ładny framework. W dużej mierze od zewnętrznych developerów zależeć będzie, czy ten tytuł odniesie długofalowy sukces. Na ten moment, część z producentów scenerii jest niezadowolona z SDK. O samolotach nie wiemy prawie nic, a to jest bardzo niepokojące. Sądzę, że przez pierwsze pół roku, albo i nawet rok, ten symulator będzie używany głównie do lotów VFR.

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, która mi się podoba. Mianowicie, MSFS2020 będzie miał tryb nauki latania (starty, kręgi, lądowania w różnych okolicznościach). Przydatna rzecz, która może pomóc wejść "nowym" w temat.

Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 31 lip 2020, 7:15

Przykład takowej lekcji.

Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 31 lip 2020, 7:33

Spamu ciąg dalszy. Wideo o tyle ciekawe, że w końcu ktoś z grubsza przeklikał się przez menu i widać jak wiele opcji tyczących asyst można ustawić. Widać też możliwość zarządzania wielkością ruchu AI, czy modelem lotu. Do tego pokazano kilka lokacji w różnych ustawieniach graficznych. Zważywszy, że pogoda była ustawiona na CAVOK, obstawiam że trzeba się liczyć z dużo niższymi FPSami przy bardziej urozmaiconych warunkach pogodowych. No i są przycinki, jakże charakterystyczne dla tego typu tytułów. Flight sim, flight sim never change.

Awatar użytkownika
Tom13J

Postautor: Tom13J » 31 lip 2020, 7:40

Wczoraj oglądałem jakiś filmik i było widać jak przycina kiedy facet lądował i kołował. Uśmiałem się po wylądowaniu, bo facet zwrócił uwagę na cysternę, która zrobiła salto jadąc po lotnisku. On na to, "poza tym pojazdem wszystko wygląda świetnie", tymczasem po prawej stronie ekranu widać było autostradę i samochody startujące w niebo i inne tego typu glicze.

Dla mnie to produkt armo-podobny, czyli dajmy temu 2 lata to moderzy i twórcy załatają sprawę. A wymagania na ten tytuł to chyba z d..y wyciągnęli.

"Jeśli drzewa robią się za duże. ciągnij do siebie, aż zobaczysz niebieskie!"- Dan Hampton F-16 Pilot
Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 05 sie 2020, 22:28

svaty pisze:Kupić miesiąc XBOX passa, sprawdzić czy się podoba, a jeśli tak - kupić najdroższą wersję.

Podtrzymuję. Przez kilka ostatnich dni zapoznawałem się z materiałami z MSFS. Tak pięknie (poza USA i kilkoma lokalizacjami rozsianymi na świecie) jak na materiałach promocyjnych nie jest (spodziewany fakt). Latać też za bardzo nie ma czym.

Ktoś chciał wiedzieć jak wygląda Polska? Uwaga, mogą pojawić się odruchy wymiotne.
Gry Online

► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Wynarator
Wyślij PW:

Postautor: Wynarator » 06 sie 2020, 18:56

Odruchy wymiotne? Przecież to musi wyglądać epicko na wysokości przelotowej przy zachodzącym słońcu :O Mega!

Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem - Harlan Ellison
Awatar użytkownika
svaty
Moderator

Postautor: svaty » 07 sie 2020, 14:22

Jesteś w takim razie jedynym na około 10 osób, z którymi rozmawiałem na ten temat, któremu to się podobało. :icon_thumbup: Prawda jest taka, że jeśli chodzi o POI, to w Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia. Pewnikiem weźmie się za to Drzewiecki Design (niczym nierozsądnym jest oczekiwać scenerii polskich lotnisk i miast, tak jak to zrobił do FSX, P3D i X-Plane).

Male porównanie różnych ustawień graficznych:

PS. Oglądałem trochę filmików z silnika pogodowego - rewelacja.

Wróć do „SimCorner”